Tim Burton'ın “Beetlegger” filminin galası Venedik Film Festivali'nde yapılacak

Bu haberin ilk yayınlandığı dil İngilizcedir.

Tim Burton'ın 1988 yapımı “Betterbug”un merakla beklenen devamı, 2024 Venedik Film Festivali'nin açılışını yapacak.

REKLAM

Tim Burton'ın 1988 yapımı “Beetlejuice Beetlejuice” filminin merakla beklenen devamı, 2024 Venedik Film Festivali'nin açılış filmi olarak açıklandı.

Dünya prömiyerini bu yıl 81. festivalde yapacak olan filmde Michael Keaton, Winona Ryder, Catherine O'Hara, Justin Theroux, Monica Bellucci, Jenna Ortega ve Willem Dafoe gibi büyük isimler rol alıyor.

“Beetlejuice Beetlejuice” 4 Eylül'de sinemalarda ve IMAX'ta açılıyor.

Venice Film Direktörü, “'Beetlejuice Beetlejuice', sinemanın en ikonik karakterlerinden birinin büyük dönüşünü simgeliyor. Aynı zamanda zamanının en sıra dışı yeteneklerinden ve en önemli yönetmenlerinden biri olan Tim Burton'ın yarattığı büyülü dünyayı da hayata geçiriyor.” dedi. Alberto Barbera Festivali. bir açıklamada söyledi.

Festivalimiz bu filmin dünya prömiyerine ev sahipliği yapmaktan onur ve gurur duyuyor” dedi.

Filmin yönetmeni Tim Burton şunları söyledi: “Filmin dünya prömiyerinin Venedik Film Festivali'nde yapılması benim için çok şey ifade ediyor ve beni çok heyecanlandırıyor.”

Festival 28 Ağustos'ta başlayacak.

'Beetlejuice Beetlejuice' neyle ilgili?

Film, 36 yıl sonra, Deetz ailesinin bir aile trajedisinin ardından Winter River'daki evlerinde yeniden bir araya gelmesiyle başlıyor.

Beetlejuice tarafından lanetlenen “biyoşeytan kovucu” Lydia'nın (Winona Ryder) hayatı, asi genç kızı Astrid'in (Jenna Ortega) yanlışlıkla öbür dünyaya açılan bir kapıyı açmasıyla altüst olur.

Yakında Beetlejuice (Michael Keaton) de olaylar zincirine katılacak ve dünyayı terörize etmeye devam edecek.

Alfred Gough ve Miles Millar tarafından yazılan filmin hikayesi, Michael McDowell ve Larry Wilson'ın yarattığı karakterlere dayanıyor.

Yaratıcı ekipte ayrıca daha önce “Alice Harikalar Diyarında”, “Sweeney Todd: Fleet Sokağının Kötü Berberi” ve “Hayalet Süvari” filmlerinde çalışmış Oscar ödüllü kostüm tasarımcısı Colleen Atwood da yer alıyor.

Daha önce “La La Land” ve “Birdman” gibi önemli yapımların gösterildiği Venedik Film Festivali'nin açılış filmi olmak hiç de kolay değil çünkü bu rol için yoğun bir rekabet var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir